ОСОБЛИВОСТІ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЯК ФАКТОРА СОЦІАЛЬНО-ВИХОВНОГО ВПЛИВУ НА ОСОБИСТІСТЬ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2019.44.98-101Ключові слова:
соціокультурна діяльність, соціальне виховання, соціалізація, виховний потенціал соціокультурної діяльності.Анотація
Анотація. У статті розкрито сутність соціокультурної діяльності як фактора соціально-виховного впливу на особистість у процесі соціалізації. Методами дослідження є: аналіз психолого-педагогічної літератури з проблеми дослідження, метод синтезу й узагальнення. Проаналізовано підходи різних науковців (А. Жарков, Н. Кочубей, М. Ярошенко та інших) до розуміння поняття «соціокультурна діяльність». Зазначено, що соціокультурну діяльність можна розглядати як систему форм, засобів і методів, що регулюють процеси соціального становлення людини, а також як самостійну підсистему суспільних систем соціальної підготовки, соціального виховання та освіти. Охарактеризовано базові принципи соціокультурної діяльності. Розкрито змістові особливості соціокультурної діяльності за напрямами. Зроблено висновок, що соціокультурна діяльність, за своєю сутністю, є виховною діяльністю, носить людинотворчий характер, оскільки зорієнтована на людину, на розкриття закладеного в ній духовного та творчого потенціалу, виступає важливим фактором соціально-виховного впливу на особистість.
Посилання
References
Babenko, N.B. (2008). Vplyv sotsialno-kulturnoi sfery na sotsializatsiiu osobystosti [The impact of socio-cultural sphere on the socialization of the individual]. Kultura i suchasnist, 1, 141–147. [in Ukrainian].
Kochubei, N.V. (2015). Sotsiokulturna diialnist [Social−cultural activity]. Sumy: Universytetska knyha. [in Ukrainian].
Oparyn, H.A. (2016). Pedahohyka sotsyalno-kulturnoi deiatelnosty v sfere dosuha [Pedagogy of social and cultural activities in the field of leisure]. Nauchno-metodycheskyi elektronnyi zhurnal «Kontsept», 15, 1076–1080. [in Russian].
Semashko, O.M. (Ed.) (2000, 2002) Sotsiolohiia kultury [Sociology of culture]. Kyiv: Karavela, Lviv: Novyi svit. [in Ukrainian].
Shcherbyna-Iakovleva, O. (2017). Poniattia sotsiokulturnoi diialnosti: filosofski ta kulturolohichni vymiry [Understand the sociocultural and cultural nature: phylosofs and cultural studies]. Svitohliad. Filosofiia. Relihiia, 12, 71–78. [in Ukrainian].
Spirina, T. (2005). Sotsiokulturna diialnist, yak zasib formuvannia zhyttievykh tsinnostei molodi u vilnyi vid navchannia chas [Socio-cultural activity, which was formed for the young people of young people in high school]. Visnyk Prykarpatskoho universytetu. Pedahohika, 11, 138–145. [in Ukrainian].
Vyhotskyj, L.S. (1983). Problemy razvitija psikhiki [Problems of the development of the psyche]. Moskva: Pedahohyka. [in Russian].
Yaroshenko, N.N. (2007). Ystoryia y metodolohyia teorii sotsyalno-kulturnoi deiatelnosti. Moskva: MHUKY. [in Russian].
Zharkov, A.D. (2013). Cotsyalno-kulturnaia deiatelnost v vospytanyy sovremennoi molodezhy [Social and cultural activities in the education of modern youth]. Vestnik Moskovskoho hosudarstvennoho unyversyteta kultury i iskusstv, 2 (52), 108–111. [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).