ПРИРОДА ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ НЕПОВНОЛІТНІХ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2018.42.101-104Ключові слова:
девіантна поведінка, неповнолітні, соціальні норми, девіації, етапи формування девіантної поведінки.Анотація
В статті розглядається проблема девіантної поведінки неповнолітніх, актуалізація якої зумовлена зростанням показників девіантних проявів серед учнівської молоді. Зростання кількості девіацій серед неповнолітніх актуалізує проблему пошуків ефективних шляхів профілактики. Водночас, профілактика девіантної поведінки неповнолітніх не може бути успішною без ретельного вивчення природи девіацій в сучасних умовах. Подальшого вивчення вимагають питання зниження вікових рамок девіантних проявів серед неповнолітніх, а також питання віктимності. Метою статті є обґрунтування природи девіантності в молодіжному середовищі. Розкрито сутність девіацій неповнолітніх на сучасному етапі, проаналізовано їх причини, з’ясовано підходи до розгляду явища девіантності представниками різних галузей науки (психології, педагогіки, медицини, права). В дослідженні використано методи: аналіз наукової літератури, синтез, конкретизація, абстрагування, узагальнення.
Посилання
References
Filonenko, V.I. (Ed.) (1998). Sotsyalnaya rabota [Social work]. Moscow: Kontur [in Russian].
Ivanov, Y.F. & Dzhuzha, O.M. (2006). Kryminolohiya [Criminology]. Kyiv: Publishing house PALIVODA AV [in Ukrainian].
Picha, V.M. (Ed.). (2000). Vse pro sotsialnu robotu [All about social work]. Lviv: New World [in Ukrainian].
Zmanovskaya, E.V. (2004). Devyantolohyya: Psykholohyya otklonyayushchehosya povedenyya [Deviantology: Psychology of Deviant Behaviour]. Moscow: Academy [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).