ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ХІМІЇ ДО ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2018.42.118-121Ключові слова:
оцінювання, навчальні досягнення учнів, майбутній учитель хімії, педагогічні умови, форми, методи.Анотація
У зв’язку новими стратегіями розвитку освіти, змінами підходів до навчання загалом й оцінювання зокрема, мають діяти інші вимоги щодо професійної підготовки майбутнього вчителя хімії до оцінювання навчальних досягнень учнів. Мета статті полягає в теоретичному обґрунтуванні педагогічних умов підготовки майбутнього вчителя хімії до оцінювання навчальних досягнень учнів. На основі використання комплексу взаємопов’язаних теоретичних методів доведено, що формування відповідної готовності потребує створення в педагогічному університеті освітнього середовища, сприятливого для інтеграції діяльності викладачів дисциплін циклу професійної та практичної підготовки. Наблизити практичну підготовку студентів до умов, аналогічних майбутній професійній діяльності, доцільно через уведення та використання в процесі навчання студентів форм та методів оцінювання, взаємопов’язаних з формами та методами оцінювання навчальних досягнень учнів з хімії. Формування практико зорієнтованих знань, умінь та досвіду з оцінювання потребує здійснення у вищій школі педагогічної підтримки контрольно-оцінювальної діяльності студентів під час занять і в позанавчальній роботі, чому сприятиме співробітництво студентів з викладачами та вчителями хімії, наставництво, педагогічне консультування, створення творчих груп.
Посилання
References
Karapuzova, N.D. Innovatsiyne seredovyshche yak faktor profesiynoyi pidhotovky maybutnikh uchyteliv pochatkovykh klasiv [Innovative environment as a factor in the training of future primary school teachers]. In Innovatsiini tekhnolohii u profesiinii pidhotovtsi vchytelia trudovoho navchannia: problemy teorii i praktyky [Innovative technologies in vocational teacher training: problems of theory and practice]: Proceedings of the International Scientific and Practical Conference (pp. 153-158). Poltava: PDPU im. V.G.Korolenka [in Ukrainian].
Palshkova, I.O. (2004). Teoretychni zasady zastosuvannia praktyko-oriientovanoho pidkhodu pry formuvanni profesiino-pedahohichnoi kultury maibutnikh pedahohiv [Theoretical principles of application of the practice-oriented approach in the formation of the professional pedagogical culture of future teachers]. In Visnyk Kyivskoho mizhnarodnoho universytetu [Scientific Herald of Kiev International University. Series: «Pedagogy»], 5, 174-185 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).