ГУМАНІСТИЧНА СПРЯМОВАНІСТЬ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ З ВІДХИЛЕННЯМИ У АДАПТАЦІЇ В США
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2018.42.226-229Ключові слова:
діти з відхиленнями в адаптації, девіантна поведінка, гуманізм, виховна робота, США.Анотація
У статті розглядається проблема виховання дітей з девіантною поведінкою в США, актуальність якої зумовлена значним зростанням кількості таких дітей Метою статті є аналіз особливостей організації виховної роботи в США з дітьми, схильними до девіантної поведінки. Виявлено домінуючу роль принципу гуманізму у реалізації завдань виховання, який передбачає прийняття кожної дитини такою, якою вона є; індивідуальний підхід; довіру і відкритість у здійсненні педагогічної взаємодії вихователя і вихованця; надання переваги виховним заходам над караючими в ресоціалізації особистості з девіантною поведінкою; забезпечення права дітям самостійно організовувати своє життя, використовуючи виховний потенціал колективу. Методи дослідження:аналіз наукових джерел з теми дослідження, індукція, дедукція, конкретизація, узагальнення.
Посилання
References
Eadie, Т. (2003). Crime, Justice and Punishment (3rd ed.). Oxford: Oxford University Press.
Hessle, S. (1998). Child Welfare and Child Protection on the Eve of the 21st Century. Stockholm Studies in Social Work 12. Stockholm: Stockholm University.
Kozlova, E.V. (2002). Zagorodnue lageri US kak factor korekcii povedeniya detej grupe riska [US Country Camps as a Factor for Correction of Children's Risk Behaviour]. Unpublished candidates Dissertation. Moscow: Moscow State Pedagogical University [in Russian].
Kuhn, S.A.C. (2003). Pyramidal training for families of children with problem behaviour. In Journal of Applied Behavior Analysis, 36-77.
Morris, N., & Rothman, D.J. (Ed.). (1997). The Oxford History of the Prison: The Practice of Punishment in Western Society. Oxford: Oxford University Press.
Stepanov, O.M. (2006). Psugologichna encuklopediya [Psychological Encyclopedia. Kyiv: Akademvidav [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).