ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ’Я ТА ФОРМУВАННЯ ПОТРЕБИ У ЗДОРОВОМУ СПОСОБІ ЖИТТЯ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ ВАЖКОЇ АТЛЕТИКИ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2018.42.234-237Ключові слова:
важка атлетика, силові вправи, здоров’я, здоровий спосіб життя, школярі.Анотація
Сьогодні важка атлетика майже не використовується у шкільному фізичному вихованні, слабо вивчений і не задіяний її оздоровчий і виховний потенціал, що зумовлює актуальність теми дослідження. Мета статті: розвіяти міф про шкідливість і небезпечність важкої атлетики, аргументовано довести, що важка атлетика може ефективно використовуватися як засіб зміцнення здоров’я, формування потреби школярів у здоровому способі життя, розвитку різних фізичних якостей. Використані методи: аналізу та узагальнення літературних даних, синтезу, класифікації, педагогічного спостереження і контролю. У статті показано, що різні вправи по-різному впливають на організм і забезпечують ті чи інші аспекти розвитку силових якостей, а також витривалості і гнучкості школярів. Автор робить висновок, згідно з яким заняття важкою атлетикою загалом підвищують інтерес до цінностей фізичної культури і сприяють формуванню здорового способу життя школярів.
Посилання
References
Belyaev, V.S., & Tusher, Y.L., & Chernohorov, D.N. (2016). Primernaya programma sportivnoj podgotovki po vidu sporta «Tyazhelaya atletika» [An approximate program of sports training in the sport «Weightlifting»]. Moskow: FGBU «Federalnyj tsentr podgotovki sportivnogo rezerva» [in Russian].
Bezzubov, A.A., & Beliaev, V.S., & Chernohorov, D.N. (2017). Effektivnost sredstv tiazheloi atletiki pri razvitii silovykh sposobnostei u detei 9-11 let [The effectiveness of weightlifting means of developing power abilities in children 9-11 years old]. Pedahohiko-psikholohicheskie i mediko-biolohicheskie problemi fyzycheskoi kultury i sporta [Pedagogical-psychological and medico-biological problems of physical culture and sports], 12 (2), 81-92 [in Russian].
Oleshko, V.H. (1999). Sylovi vydy sportu [Power sports]. Kyiv: Olimpiiska literatura [in Ukrainian].
Oleshko, V.H., & Putsov, O.I., & Tkachenko, K.V. (2011). Vazhka atletyka [Weightlifting]. Kyiv: Tsentr uchbovoi literatury [in Ukrainian].
Safonova, O.A., & Bukirov, R.R., & Malyshkin, N.S. (2017). Vliyanie sredstv tyazheloj atletiki na razvitie dvigatelnykh kachestv [Influence of the means of weightlifting on the development of motor qualities]. Simvol nauki [Symbol of Science], 03-3, 148-153 [in Russian].
Zykov, P.Yu. (2015, February-March). Formirovanie zdorovogo obraza zhizni podrostkov sredstvami fizicheskoj kultury (na primere zanyatij tyazheloj atletikoj) [Formation of a healthy way of life of teenagers by means of physical training (using the example of weightlifting)]. Studencheskij nauchnyj forum [Student science forum]. Proceedings of the International Student on-line Conference. Retrieved from https://www.scienceforum.ru/2015/874 [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).