СОЦІОЛОГІЧНІ ВИМІРИ ІНСТИТУТУ РЕЛІГІЇ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2018.42.268-271Ключові слова:
релігія, релігійність, соціологічний прогноз, соціологія релігії.Анотація
Як і в інших галузях суспільствознавчих знань, соціологія релігії перебуває в пошуках. Спираючись на загальносоціологічні засади, вона вдосконалює методи й інструментарій досліджень відповідно до змін в релігійних організаціях, свідомості, психології та поведінці віруючих. При цьому збір фактів, їх опис, аналіз і узагальнення, з’ясування закономірностей і тенденцій розвитку релігійності враховують багатоплановість, динамізм, суперечливість, чуттєвість та інші особливості цього явища. Метою статті є висвітлення проблем соціології релігії. Для досягнення мети і завдань дослідження використовувались теоретичні методи дослідження: аналіз наукової літератури з проблеми дослідження, синтез, конкретизація, абстрагування, узагальнення. Сьогодні важко, просто неможливо конкретно уявити, наскільки складним і важким, інколи болісними і дивними будуть майбутні спроби віднайти відповіді на розчарування і гіркоту, трагедії і парадокси фізично короткочасного та духовно вічного людського буття. Адже йдеться про безперервний процес. У ньому будуть піднесення і спади, свої етапи і стадії, суперечності, пошуки.
Посилання
References
Dobrenkov, V.I. & Kravchenko, A.I. (2007). Fundamental naya sotsiologiya: V 15 t., T. 11: Kul'tura i religiya [Fundamental Sociology: In 15 vols., Vol. 11: Culture and Religion]. Moscow: INFRA-M [in Russian].
Eryshev, A.A. & Lukashevych, N.P. (1999). Sotsyolohiya relyhii [Sociology of Religion]. Kyiv: MAUP [in Russian]
Horodyanenko, V.H. (2008). Sotsiolohichna entsyklopediya [Sociological Encyclopedia]. Kyiv: Akademvydav [in Ukrainian].
Hvyshyany, D.M., & Lapyna N.Y. (Ed.). (1988). Kratkyy slovar po sotsyolohyy [Short dictionary on sociology]. Moscow: Polytyzdat [in Russian].
Kolodnyi, A. & Lobovyk, B. (Ed.). (1996). Relyhiyeznavchyy slovnyk [Religious dictionary]. Kyiv: Chetverta khvylya [in Ukrainian].
Markovych, D. (1993). Obshchaya sotsyolohyya [General sociology]. Rostov-na-Donu: Rostov University Publishing House [in Russian].
Parashchevin, M. (2009). Relihiya ta relihiynist v Ukrayini [Religion and Religiosity in Ukraine]. K.: Instytut polityky; Instytut sotsiolohiyi NAN Ukrayiny [in Ukrainian].
Ryazanova, L.S. (2004). Relihiyne vidrodzhennya v Ukrayini: sotsiokulturnyy kontekst [Religious revival in Ukraine: the sociocultural context]. Kyiv: Instytut sotsiolohiyi NAN Ukrayiny [in Ukrainian].
Samyhyn, S.Y., Nechypurenko, V.N., & Polonskaya Y.N. (1996). Relyhyovedenye: sotsyolohyya y psykholohyya relyhyy [Religious Studies: Sociology and Psychology of Religion]. Rostov-na-Donu: Fenyks [in Russian].
Shulha, M.O. (2009). Heopolitychni oriyentatsiyi naselennya i bezpeka Ukrayiny: za danymy sotsiolohiv [Geopolitical orientations of the population and the security of Ukraine: according to sociologists]. Kyiv: TOV «Drukarnya «Biznespolihraf» [in Ukrainian].
Volovych, V.I. (1998). Sotsiolohiya: korotkyy entsyklopedychnyy slovnyk [Sociology: short encyclopedic dictionary]. Kyiv: Ukrayinskyy Tsentr dukhovnoyi kultury [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).