ФОРМУВАННЯ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ СТУДЕНТІВ-МЕХАНІКІВ В ГАЛУЗІ РОБОТОТЕХНІКИ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2018.42.280-283Ключові слова:
компетентність, механізм, робот, маніпулятор, кінематичний аналіз, проектування, управління.Анотація
Актуальність проблеми полягає у невідповідності широкого впровадження робототехніки в промисловому виробництві, транспорті, наукових дослідженнях і підготовки інженерів-механіків, які б могли розробляти нові та вдосконалювати наявні робототехнічні системи. Метою дослідження є обґрунтування необхідності та шляхів формування компетентностей студентів-механіків в галузі проектування, експлуатації та модернізації роботів та маніпуляторів. Методи дослідження: теоретичний (аналіз навчальної та наукової літератури з теорії механізмів і машин); експериментальний (аналіз компетентностей студентів-механіків в галузі робототехніки). Результати дослідження: розглянуто вивчення розділу «Роботи та маніпулятори» студентами спеціальностей «Прикладна механіка» та «Галузеве машинобудування». Зазначено область застосування роботів та маніпуляторів, перспективи розширення їх впровадження на сучасних підприємствах. Запропоновано зміст основних тем даного розділу та кількість годин на кожну тему для аудиторного та самостійного вивчення. Зокрема, виділено три основних частини: дослідження та проектування роботів (синтез, кінематичний і силовий аналіз, точність механізмів), використання роботів (ливарне та складальне виробництво, зварювання, фарбування) та практичні питання з їх експлуатації та обслуговування (надійність, безпека). Інформація, яка отримується в процесі експлуатації роботів, представляє собою зворотній зв’язок, необхідний для їх подальшої модернізації.
Посилання
References
Kinytskyi, Ya.T. (2002). Teoriia mekhanizmiv i mashyn [Theory of mechanisms and machines]. Kyiv: Naukova dumka [in Ukrainian]
Koreniako, A.S. (1987). Teoryia mekhanyzmov y mashyn [Theory of mechanisms and machines]. Kyiv: Vyshcha shkola [in Russian].
Levytskyi, N.A. (1990). Teoryia mekhanyzmov y mashyn [Theory of mechanisms and machines]. Moskow: Nauka [in Russian].
Nof, Sh. (Ed.). (1989). Spravochnyk po promyshlennoi robototekhnyke. Kn.1. [Handbook of Industrial Robotics. Book 1.]. Moskow: Mashynostroenye [in Russian].
Nof, Sh. (Ed.). (1989). Spravochnyk po promyshlennoi robototekhnyke. Kn.2. [Handbook of Industrial Robotics. Book 2]. Moskow: Mashynostroenye [in Russian].
Tymofeev, H.A. (2010). Teoryia mekhanyzmov y mashyn [Theory of mechanisms and machines]. Moskow: YD Yurait [in Russian].
Vorobev, E.Y., Popov S.A., & Sheveleva H.Y. (1988). Mekhanyka promyshlennykh robotov. Kn. 1: Kynematyka y dynamyka [Mechanics of industrial robots. Book 1. Kinematics and dynamics]. Moskow: Vysshaia shkola [in Russian].
Vorobev, E.Y., Popov S.A., & Sheveleva H.Y. (1988). Mekhanyka promyshlennyikh robotov. Kn. 2: Raschet y proektyrovanye mekhanyzmov [Mechanics of industrial robots. Book 2. Calculation and design of mechanisms]. Moskow: Vysshaia shkola [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).