ФІЗИЧНІ ЗАСОБИ ВІДНОВЛЕННЯ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ У ФУТБОЛІСТІВ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2018.42.305-307Ключові слова:
Тренувальний процес, працездатність, відновлення, футболісти, обсяг, інтенсивність, фізичні засоби відновлення.Анотація
Характерною рисою сучасного спорту є значні за обсягом та інтенсивністю тренувальні навантаження, які пред’являють виключно високі вимоги до організму спортсмена. Перед спеціалістами постійно виникає проблема максимально можливого відновлення працездатності спортсменів після попереднього навантаження перед наступним тренуванням чи змаганням. Все це підтверджує актуальність досліджень з проблеми оптимізації засобів відновлення працездатності у футболістів. Мета дослідження є визначення найбільш ефективні фізичні засоби відновлення працездатності у навчально-тренувальному процесі футболістів. Методи дослідження: аналіз, систематизація та узагальнення даних науково-методичної літератури з проблеми засобів та методів відновлення працездатності в процесі підготовки футболістів. В роботі проаналізовано основні групи фізичних засобів відновлення, що застосовуються в спортивному тренуванні футболістів. Встановлено, що оптимальною формою використання всіх відновних засобів є послідовне або паралельне застосування декількох з них в єдиній комплексній процедурі. Це дозволяє підвищити сумарний об’єм тренувальної роботи в заняттях і інтенсивність виконання окремих тренувальних вправ, скоротити паузи між вправами, збільшити кількість занять з великими навантаженнями в мікроциклах.
Посилання
References
Kostiukevych, V.M. (2014). Teoriia i metodyka sportyvnoi pidhotovk» (na prykladi komandnykh ihrovykh vydiv sportu). [Theory and method of sports training (on the example of team playing sports)]. Vinnytsia: Planer [in Ukrainian].
Pavlova, Y. (2011). Vidnovlennia u sporti [Restoration in sport: a monograph]. Lviv: LDUFK [in Ukrainian].
Volkov, V.M., & Zhyllo Zh. (1994). Medytsynskye sredstva vosstanovlenyia v sporte [Medical means of recovery in sports.]. Smolensk: Spiadyn [in Russian].
Volkov V.M. (1994) Yzbyratelnoe prymenenye sredstv vosetanovlenyia [Selective use of means of regeneration]// Sredstva vosstanovlenyia v sporte. – Smolensk: Smiadнn [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).