ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДУ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПРОБ, ЯК ЗАСІБ УДОСКОНАЛЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ ДЛЯ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНО-МЕДИЧНОЇ ГРУПИ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2018.42.355-358Ключові слова:
фізичне виховання, функціональні проби, спеціально-медична група, мотивація, аеробні можливості, фізична працездатність.Анотація
В статті розкрито значення фізичного виховання у ВНЗ України в сучасних кризових умовах. До дослідження були залучені студенти спеціально-медичної групи вищого навчального закладу технічного профілю. Актуальність проблеми полягає у визначені тенденції та чинників, що зумовлюють зниження рівня фізичної підготовленості студентів та у пошуках шляхів вирішення даної проблеми. Метою дослідження є спроба оцінити можливі зрушення в окремих показниках функціонального стану студентів протягом навчального року. У методах дослідження були використані проба Мартіне та тест Купера. Результати дослідження переконують в доцільності використання функціональних проб і тестів для оцінки і контролю за змінами у рівні фізичної підготовленості та функціонального стану студентів. Виходячи з результатів дослідження, сформовані висновки та означені чіткі дії, спрямовані на захист та збереження дисципліни “Фізичне виховання” у вищих навчальних закладах України.
Посилання
References
Kanishevskyi, S. M., & Ozerova, O. A. (2016, November) Suchasnyi stan rozvytku fizychnoho vykhovannia u vushchykh navchalnykh zakladah [Modern development of physical education status is in higher educational establishments]. In Fizychna kultura v rezhymi navchalnoi diialnosti ta aktyvnoho vidpochynku studentstva [A physical culture is in the mode of educational activity and active rest of student]: Proceedings of the International On-line Scientific and Methodical Conference (pp. 67-75). Kyiv, Ukraine: Redaktsiynyy vydavnychyy tsentr NUBiP Ukrayiny [in Ukrainian].
Kanyshevskyi, S. M., & Raevskyi, R. T. (2006) Zdorovyi obraz zhyzni studencheskoi molodezhy i ego formirovanie v uslovyiakh vuza [Healthy way of life of student young people and his forming in the conditions of higher educational establishment]. Problemy osvity [Problems of Education], 62-65 [in Ukrainian].
Prysiazhniuk, S. I. (2014). Fizychne vykhovannia [Physical education]. Kyiv: Tsentr uchbovoi literatury [in Ukrainian].
Volkov, V. L. (2007). Osnovy teorii ta metodyky fizychnoi pidhotovky studentskoi molodi [Bases of theory and method of physical preparation of students]. Kyiv: Osvita Ukrainy [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).