РУХОВА АКТИВНІСТЬ ЯК ФАКТОР ПРОФІЛАКТИКИ ШКІДЛИВИХ ЗВИЧОК У СТУДЕНТІВ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2018.42.373-377Ключові слова:
рухова активність, шкідливі звички, алкоголь, тютюнопаління, студенти.Анотація
Актуальність досліджуваної проблеми визначається тим, що рухова активність є складовою здорового способу життя студентів. Студентська молодь, яка в умовах розбалансування системи вузівського фізичного виховання, швидко втрачає мотивацію до занять руховою активністю і все частіше захоплюється тютюнопалінням, вживанням алкоголю, іншими шкідливими звичками. Як результат, зростає кількість студентів з ослабленим здоров’ям, знижується успішність їх навчання. Метою статті є вивчення фактору впливу занять руховою активністю на показники кількості студентів з шкідливими звичками до тютюнопаління та вживання алкоголю. Методи дослідження: аналізу та узагальнення документів обліку фізкультурної і спортивної діяльності студентів (для визначення обсягу й характеру їх рухової активності); анонімне анкетування (для визначення показників кількості студентів з шкідливими звичками); порівняльного аналізу (для визначення фактору впливу занять руховою активністю на показники кількості студентів з шкідливими звичками). Визначено показники кількості осіб, які мають схильність до вживання алкоголю та звичку до тютюнопаління серед студентів чоловічої та жіночої статі. Виявлено тенденцію до зростання кількості осіб, які мають схильність до вживання алкоголю та звичку до тютюнопаління серед студентів чоловічої та жіночої статі на старших курсах. Доведено, що заняття руховою активністю є дієвим фактором профілактики шкідливих звичок до тютюнопаління та вживання алкоголю як серед студентів чоловічої, так і серед студентів жіночої статі.
Посилання
References
Anikyeyev, D.M. (2009). Problemy formuvannya zdorovoho sposobu zhyttya student·sʹkoyi molodi [Problems of a healthy lifestyle student youth formation] / D.M.Anikyeyev. Pedahohika, psykholohiya ta medyko-biologichni problemy fizychnoho vykhovannya i sportu [Pedagogics, Psychology, Medical-Biological Problems of Physical Training and Sports], 2, 6-9 [in Ukrainian].
Dovhopol, O.M. (2007). Optymizatsiya ozdorovcho-fizkulturnoyi aktyvnosti studentiv [Optimisation of health-physical activity of students]. Proceedings of All-Ukrainian Conference (pр.82). Kyiv: TOV «Kozari» [in Ukraian].
Krutsevych, T.Y. (2008). Teoriya y metodyka fizychnoho vykhovannya: zahalʹni osnovy teriyi i metodyky fizychnoho vykhovannya [Theory and methods of physical education: general principles of the theory and methods of physical education]. Kyiv: NUFVSU «Olimpiyska literatura» [in Ukrainian].
Provska, J. (2003, May). Movement Activity of the Secondary Schools Female Pupils. Proceedings of the International Scientific-Practical Conference (pр.378). Drogobych: Kolo [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).