РОЛЬ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОЦЕСІ ФОРМУВАННЯ МАТЕМАТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ЕКОНОМІСТІВ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2018.42.49-52Ключові слова:
математична компетентність, інформаційно-комунікаційні технології, математична підготовка фахівців, професійна компетентність, професійна підготовка.Анотація
Актуальність даної проблеми в умовах високого темпу переходу економіки на широке використання обчислювальної техніки і засобів телекомунікацій, необхідність системи вищої економічної освіти орієнтуватися на зміну вимог до професійно-математичної підготовки випускників економічних ЗВО, обумовили вибір теми статті. Мета статті полягає у визначенні ролі інформаційно-комунікаційних технологій у процесі формування математичної компетентності студентів економічних спеціальностей. Методи дослідження: теоретичні: аналіз педагогічної, психологічної та спеціальної літератури з метою обґрунтування необхідності формування математичної компетентності випускників економічних ЗВО; узагальнення результатів вітчизняних і зарубіжних досліджень із зазначеної проблеми; емпіричні: педагогічні спостереження, бесіди з викладачами та студентами щодо використання інформаційних та комунікаційних технологій під час вивчення математичних дисциплін. Результати дослідження вказують на те, що саме цілеспрямоване формування у майбутніх економістів професійної математичної компетентності з використанням інформаційно-комунікаційних технологій забезпечить підвищення якості професійної підготовки конкурентоздатних фахівців, які необхідні на сучасному ринку праці.
Посилання
References
Baygusheva, I.A. (2014). Pedahohycheskye uslovyya formyrovanyya matematycheskoy kompetentsyy budushchykh ékonomystov [Pedagogic conditions of developing mathematic competence of future economists]. Pedahohycheskye nauky y psykholohycheskye nauky [Pedagogical Sciences and Psychological Sciences], 1, 11–18 [in Russian].
Golovan, M.S. (2011). Systema kompetentsiy vypusknyka vyshchoho navchalʹnoho zakladu napryamu pidhotovky «finansy i kredyt» [The system of the competences of a higher educational institution graduate specialized in “finance and credit”]. Vyshcha shkola [High School], 9, 27–38 [in Ukrainian].
Gulivata, I.O. (2015). Vykorystannya informatsiynykh tekhnolohiy v protsesi navchannya matematyky [Using informational technologies in the process of teaching mathematics]. Naukovyy chasopys Natsionalnoho pedahohichnoho universytetu imeni M.P.Drahomanova. Seriya 2. Kompyuterno-oriyentovani systemy navchannya [Scientific Bulletin of pedagogical University named after M.Drahomanov. Computer Focused Educational Systems], 16(23), 44–49 [in Ukrainian].
Kolin, K.K. (2003). Ynformatyzatsyya obshchestva y problemy obrazovanyya [Informatization of the society and problems of education]. Byblyotekovedenye [Library Science], 2, 32–42 [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).