СОЦІАЛЬНА РОБОТА З ДІТЬМИ ШКІЛЬНОГО ВІКУ В ГРОМАДІ: ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2018.43.126-132Ключові слова:
соціальна робота, діти, громада, соціальний працівник, соціальні послуги.Анотація
В умовах сьогодення вмотивовано доцільним є наукова розробка та практичне впровадження інноваційних моделей соціальної роботи з дітьми, які б сприяли створенню умов в громаді щодо дотримання прав і свобод підростаючого покоління, реалізації їх потенційних можливостей, ефективного соціалізуючого впливу на особистісний розвиток. Мета статті – висвітлити регіональний досвід соціальної роботи з дітьми шкільного віку в громаді. Методи дослідження: аналіз і систематизація наукової і навчально-методичної літератури з метою визначення стану і теоретичного обґрунтування проблеми дослідження; аналіз нормативно-правової бази з питань соціальної роботи з дітьми; оцінка становища дітей та молоді на рівні громади за результатами анкетного опитування. Висвітлена практична діяльність в умовах територіальної громади державних установ, громадських організацій, сфери бізнесу, фахівців соціальної сфери та волонтерів, що долучаються до реалізації соціальної політики щодо дітей та молоді, здійснюють діяльність спрямовану на соціальну підтримку сімей, дітей та молоді, забезпечення їхніх прав і свобод, поліпшення якості життєдіяльності, задоволення інтересів та потреб.
Посилання
References
Bezpalko, O.V. (2006). Orhanizatsiia sotsialno-pedahohichnoi roboty z ditmy ta moloddiu u terytorialnii hromadi [Organisation of social and pedagogical work with children and youth in the territorial community: theoretical and methodological foundations]. Kyiv: Naukovyi Svit [in Ukrainian].
Petrochko, Zh.V. (2011). Teoriia i praktyka sotsialno-pedahohichnoho zabezpechennia prav ditei, yaki opynylysia u skladnykh zhyttievykh obstavynakh [Theory and practice of social and pedagogical provision of children's rights in difficult life situations] (Extended abstract of doctoral thesis). Kyiv: Institure of Problem education of Academy of Pedagogical Sciences of Ukraine [in Ukranian].
Petrochko, Zh.V., & Kyianytsia Z.P. (2017). Sotsialna robota z vrazlyvymy sim’iamy ta ditmy: posib. u 2-kh ch.; Ch. I. Suchasni oriientyry ta kliuchovi tekhnolohii [Social work with vulnerable families and children: manual in 2 parts; Part I. Modern landmarks and key technologies]. Kyiv: Obnova Kompani [in Ukrainian].
Zvereva, I.D., Kyianytsia, Z.P., Kuzminskyi, V.O., & Petrochko, Zh.V. (2010). Otsinka potreb dytyny ta yii sim’i: vid teorii do praktyky. U 2-h chastynakh. Chastyna I. [Assessment of needs of a child and a family: from theory to practice. In 2 parts. Part I.]. Kyiv: Kozhnii dytyni [in Ukrainian].
Zvereva, I.D (Ed.) (2013). Entsyklopediia dlia fakhivtsiv sotsialnoi roboty [Encyclopedia for social work professionals]. 2-nd ed. Kyiv, Symferopil: Universum [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).