ЕКОНОМІЧНА ОСВІТА ДІТЕЙ І ДОРОСЛИХ У ВИСТАВКОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ НА ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ (ХІХ – ПЕРША ПОЛОВИНА ХХ СТОЛІТЬ)
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2019.45.36-40Ключові слова:
виставки, економічна освіта, діти, дорослі, західноукраїнські землі.Анотація
Анотація. В статті розглядається економічна освіта дітей і дорослих у виставковій діяльності на західноукраїнських землях ХІХ – першої половини ХХ століть. Методи дослідження: історико-системний та порівняльний дав змогу дослідити минуле виставкової діяльності в системі економічної освіти дітей та дорослих; пошуково-бібліографічний метод використовувався під час вивчення архівних, бібліотечних каталогів, фондів; історико-педагогічний та порівняльний аналіз фактів явищ, їх синтез – для дослідження еволюції проблеми економічної освіти. З метою вивчення стану розробки досліджуваної проблеми, використано хронологічний метод, який дав змогу розглядати розвиток економічної освіти дітей та дорослих на західноукраїнських землях у динаміці і часовій послідовності. Виявлено особливості виставок для дітей та дорослих у досліджуваний період, що були організовані як державними освітніми установами, так і культурно-просвітніми та господарськими товариствами. Використання в дослідженні комплексу взаємопов’язаних методів, зокрема: порівняльного, історико-педагогічного, хронологічного, дало можливість зробити висновки, що участь дітей і дорослих у виставках сприяла в оволодінні фаховими знаннями, вміннями і навичками, у розвитку здібностей і задатків, професійній орієнтації, розвитку комерційних навичок учасників виставок. Про ефективність виставкової діяльності як форми економічної освіти дітей і дорослих свідчать нагороди, якими були відзначені автори за експонати на виставках. Історико-педагогічний досвід переконує у необхідності систематичної освіти, починаючи від початкової школи, у створенні фахових, професійно-технічних навчальних закладів та вищих економічних шкіл для економічної освіти дітей і дорослих.
Посилання
References
Chorny, P. (1891). Exhibition of commercial and cultural activities in Kolomy. Stanislavov: Excerpt from the editorial board of «The Master and the Industrialist». From the seal of I. Dankevich in Stanislavov. [in Ukrainian].
Gelei, T., & Zanik, Y. (1999). Yevgeniy Olesnitsky. Ukrainian co-operatives. Historical Essays. Book I. Lviv: «Ukooposvita» of Lviv Commercial Academy. [in Ukrainian].
Нipters, Z.V. (2011). Ekonomichna osvita na zakhidnoukrayinskykh zemlyakh ta yiyi spodvyzhnyky (ХІХ – persha polovyna ХХ stolit) [Economic education in Western Ukrainian lands and their associates (XIX − first half of XX century)]. Kyiv: UBS NBU. [in Ukrainian].
Dobrovolsky, L. (1905). Vnskaya pedahohycheskaya vystavka 1903. (Otchet o zahranychnoy komandyrovk) [Vnja pedagogical exhibition of 1903 (report on foreign missions)]. Kyiv: Lito-typography of the Society of I.N.Kushneryv and Co. Kiev branch. [in Ukrainian].
Zvit diyalnosti «Zhinochoyi hromady» [Report on the activities of the «Women's Community»] (1907). Bukovina, 12. [in Ukrainian].
Korotki hospodarski novyny [Short business news]. (1934). Dilo, September 13, 244. [in Ukrainian].
Yakovleva, A.M., & Athonskaya, T.M. (2007). Suchasnyy tlumachnyy slovnyk ukrayinsʹkoyi movy [Modern interpretation dictionary of the Ukrainian language]. Kharkiv: TOGSING PLUS. [in Ukrainian].
Baranowski, M. (1895). Historya szkół ludowych królewskiego stołecznego miasta [History of folk schools of the capital Lviv city]. Lwów: Główny Królewskiego Stołecznego Miasta Lwowa. [in Polish].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).