ВИРІШЕННЯ ОСВІТНІХ ПРОБЛЕМ ДІТЕЙ-МІГРАНТІВ США В КОНТЕКСТІ ПОЛІКУЛЬТУРНОЇ ОСВІТИ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2019.45.130-134Ключові слова:
культурне різноманіття, діти-мігранти, полікультурна освіта, наукові дослідження, освітні програми для мігрантів, США.Анотація
Анотація. Мета статті – розкрити особливості вирішення освітніх проблем дітей-мігрантів в США, що передбачає такі завдання: охарактеризувати освітні проблеми дітей-мігрантів; проаналізувати діяльність державних і недержавних структур у вирішенні освітніх проблем; обґрунтувати роль полікультурної освіти в навчанні дітей-мігрантів. Методи дослідження: аналіз наукової літератури, нормативних актів з проблеми дослідження для обґрунтування сутності основних понять, виявлення сучасного стану дослідження проблеми, формулювання вихідних положень та висновків; аналіз навчальних програм для виявлення особливостей підготовки вчителя до роботи з дітьми-мігрантами. В статті розглядаються питання вирішення освітніх проблем дітей мігрантів в США. Наголошується, що США, як багатонаціональна країна, яка традиційно вважається країною мігрантів має значний досвід у вирішенні проблем цієї категорії населення,тому метою дослідження було вивчення досвіду США. Значна увага звертається на освітні проблеми. Підкреслюється важливе значення полікультурної освіти у вирішенні проблем навчання дітей етнічних меншин, мігрантів, яка є компонентом загальної освіти й спрямована на краще розуміння інших культур, сприяння встановленню позитивних відносин та взаєморозуміння між представниками різних культур. Аналізується діяльність Центрів координації освітніх програм для дітей-мігрантів. В дослідженні використані в основному теоретичні методи.
Посилання
References
Banks, J.A., & Banks, C.A. (2003). Multicultural Education. Issues and Perspectives. New York: MacMillan.
Jacoby, T. (2004). Reinventing the melting pot: The new immigrants and what it means to be American. New York: Basic Books.
Morse S., & Hammer P. (1998). Migrant students attending college: Facilitating their success. ERIC ® clearing house on Rural Education and small schools. Service No. EDO ^RC.
Nieto, S. (2000). Affirming diversity: The sociopolitical context of multicultural education. New York: Longman.
Parker, W. С. (Ed.). (2002). Education for Democracy: Contexts, Curricula, Assessments. The Ohio State Univ.: Inf. Age Publ. Inc.
Sleeter, Ch. (2001).Culture, difference and power. New York: Teachers College Press.
Walqui, A. (2000). Access and engagement: Program design and instructional approaches for immigrant students in secondary schools. McHenry, IL, and Washington, DC: Delta Systems and Center for Applied Linguistics.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).