МІСЦЕ ОСВІТНЬОГО КОВОРКІНГУ У РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ПЕДАГОГІВ НА КУРСАХ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2019.45.169-172Ключові слова:
коворкінг, освітній коворкінг, освітнє середовище, аналітичне середовище, особистісне середовище, консультативне середовище.Анотація
Анотація. У статті розкрита проблематика освітнього коворкінгу як середовища-моделі, що може бути інструментом внутрішньої мотивації для розвитку професійної компетентності педагогів. Мета дослідження: визначення місця освітнього коворкінгу у розвитку професійної компетентності педагогів на курсах підвищення кваліфікації. Розкрито історичний аспект виникнення сучасної моделі коворкінгу. Зазначено, що основними принципами коворкінгів є відкритість, доступність, інфраструктурний супровід діяльності, горизонтальність зв’язків і відносин, наявність спільноти однодумців, стійкість організації, підтримання форм комунікації, взаємодопомога в реалізації проектів, можливість створити команду в рамках коворкінгу. Представлено концептуальну модель освітнього коворкінгу як технології організації інноваційної діяльності педагогів та форми змістовно-проектної діяльнісної за індивідуальною траєкторією навчання. Доведено, що «освітній коворкінг» визначає зміст та структуру розвитку професійної компетентності педагога, оскільки є сучасною моделлю організації освітніх можливостей педагогів.
Посилання
References
Babich, S., & Parhimenko, V. (2014). Kovorking: kontseptsiya i perspektivyi [Coworking: concept and perspectives]. Nauka i innovatsii, 6 (136), 42−47. [in Ukrainian].
Bopko, I.Z. (2015). Rol innovatsiynykh tekhnolohiy u formuvanni pedahohichnoyi tekhniky maybutnikh uchyteliv inozemnykh mov [The Role of Innovative Technologies in the Formation of Pedagogical Techniques for Future Teachers of Foreign Languages. Bulletin of the National Academy of the State Border Guard Service of Ukraine, 2 URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vnadps_2015_2_7. (last accessed: 11.04.2019). [in Ukrainian].
Kovorkinh. (2018). URL: https://uk.wikipedia.org/wiki (last accessed: 11.04.2019) [in Ukrainian].
Poltavskaya, M.B. (2014). Institutsionalizatsiya novyih form sotsialnogo vzaimodeystviya: prostranstvo kovorkinga [Institutionalization of New Forms of Social Interaction: Coworking Space]. Bulletin of the VolGU, 3(23) [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).