СПЕЦИФІКА ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2021.48.235-238Ключові слова:
майбутні вчителі початкової школи; інклюзія; інклюзивна освіта; специфіка підготовки; інноваційні методи.Анотація
Реформування освіти в Україні є необхідною умовою підготовки висококваліфікованих фахівців. Це стосується і інклюзивної освіти. Модернізація та оновлення освітньої системи України забезпечується шляхом впровадження новітніх технологій. Саме новітні технології сприяють якісній підготовці вчителів початкової школи. Особливе місце в такій підготовці займає підготовка вчителів, які спроможні працювати в інклюзивному середовищі. Проблема роботи з дітьми, які мають відхилення в фізіологічному і фізичному розвитку є актуальною. Її актуальність пояснюється тим, що в Україні народжується все більша кількість дітей з різними вадами. Цьому є багато причин, але вчителям потрібно готувати дітей до життя, до професійної реалізації. Але їх підготовка вимагає специфічних методів і засобів навчання і виховання. Тому метою дослідження є визначення ефективних шляхів якісної підготовки майбутніх учителів до роботи в інклюзивному середовищі. Для дослідження готовності майбутніх учителів до роботи в інклюзивному середовищі були використані теоретичні та емпіричні методи дослідження. Результатами дослідження є визначення специфіки підготовки вчителів початкової школи до роботи в інклюзивному середовищі для розробки шляхів покращення такої підготовки.
Посилання
Список використаної літератури
Выготский Л.С. Мышление и речь. М.: Лабиринт, 1996. 414 с.
Новоселова С.Л. О ранних этапах в формировании мышления Дошкольное воспитание. 1967. № 4. С.65−71.
Суховієнко Н.А. Проблема професійної підготовки майбутніх вихователів до діяльності в умовах інклюзивної дошкільної освіти як педагогічна проблема. Збірник наукових праць Херсонського державного університету. Серія: Педагогічні науки. 2017. Вип.78(3). С.174−178.
Тигранова Л.И. Умственное развитие слабослышащих детей (младший школьный возраст). Москва: Педагогика, 1978. 96 с.
Фомічова Л.І. Розвиток інтелекту та проектування навчання (чуючі, глухі, слабочуючі дошкільники). К.: ТОВ «Міжнар. фін.агенція», 1997. 234 с.
Швачкин Н.Х. Экспериментальное изучение ранних обобщений ребенка. Известия АПН РСФСР. М.: Просвещение, 1994. 192 с.
Яновська Т. А. Особливості розвитку мислення молодших школярів в умовах інтегрованого навчання: автореф. дис... канд. психол. наук. Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. К., 2008. 22 c.
References
Vygotskij, L.S. (1996). My`shlenie i rech [Thinking and speaking]. Labirint. [in Russian].
Novoselova, S.L. (1967). O rannikh etapakh v formirovanii myshleniya [About the early stages in the formation of thinking]. Doshkolnoe vospitanie, 4, 65−71. [in Russian].
Sukhoviienko, N.A. (2017). Problema profesiinoi pidhotovky maibutnikh vykhovateliv do diialnosti v umovakh inkliuzyvnoi doshkilnoi osvity yak pedahohichna problema [The problem of professional training of future educators to work in an inclusive preschool education as a pedagogical problem]. Zbirnyk naukovykh prats Khersonskoho derzhavnoho universytetu. Seria Pedahohichni Nauky, 78 (2). 174−178. [in Ukrainian].
Tigranova, L.I. (1978). Umstvennoe razvitie slabosly`shashhikh detej (mladshij shkol`ny`j vozrast) [Mental development of hearing impaired children (primary school age)]. Pedagogika. [in Russian].
Fomichova, L.I. (1997). Rozvytok intelektu ta proektuvannia navchannia (chuiuchi, hlukhi, slabochuiuchi doshkilnyky) [Intelligence development and learning design (hearing, deaf, hard of hearing preschoolers)]. Mizhnar.fin.ahentsiia». [in Ukrainian].
Shvachkin, N.Kh. (1994). Eksperimentalnoe izuchenie rannikh obobshhenij rebenka [Experimental study of early child generalizations]. Prosveshhenie. [in Russian].
Yanovska, T.A. (2008). Osoblyvosti rozvytku myslennia molodshykh shkoliariv v umovakh intehrovanoho navchannia [Features of development of thinking of junior schoolchildren in the conditions of integrated training] [Extended abstract of Unpublished Candidate dissertation]. Tsentr. in-t pisliadyplom. ped. osvity APN Ukrainy. [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).