ЛОКАЛЬНИЙ ВИМІР ПОТРЕБ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ: ПРИКЛАД УЖГОРОДСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2022.51.54-57Ключові слова:
внутрішньо переміщені особи, потреби, локальна громада, російсько-українська війна.Анотація
З початку російської збройної агресії в Україні в рази збільшилась чисельність внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Громади на Західній Україні є переважно невеликими і зіткнулися з серйозними викликами щодо розміщення та задоволення нагальних потреб ВПО. Тривалість війни радикально впливатиме на зростання середньострокових та довгострокових потреб ВПО. Тому метою даного дослідження стало з’ясування профілю потреб внутрішньо переміщених осіб в Ужгородській територіальній громаді та способи їх реалізації. Теоретичною основою дослідження є методи аналізу, синтезу, узагальнення та класифікації. Емпіричною основою дослідження потреб ВПО є якісна оцінка найбільш нагальних запитів осіб даної категорії. Для такої якісної оцінки був обраний метод фокус-групових дискусії. Дослідження було проведено 19 липня 2022 року. Респондентами виступили внутрішньо переміщені особи, які з початку бойових дій проживають в Ужгородській ТГ. За результатами фокус-групового дослідження, на базі одного із гуртожитків ДВНЗ «Ужгородський національний університет» було відкрито Дитячий простір для дітей дошкільного віку, а також розпочалося створення коворкінгу, який забезпечить можливість навчатися та працювати дистанційно для школярів, студентів та дорослих ВПО.
Посилання
Список використаної літератури
Середа Ю.В. Соціальний капітал внутрішньо переміщених осіб як чинник локальної інтеграції в Україні. Український соціум. 2015. № 3. С. 29-41.
Khaustova A., Trachuk L. Post-traumatic stress disorder: a historical perspective. Archives of psychiatry. 2015. No 21, 1 (80). P.6‒11.
Ганущак-Єфіменко Л.М., Гончаренко І.М. Реінтеграція вимушених переселенців та демобілізованих військовослужбовців із зони ООС (АТО). Вісник Київського національного університету технологій та дизайну. Серія: Економічні науки. 2018. № 3 (123). С. 22‒36.
References
Sereda, Yu.V. (2015). Sotsialnyi kapital vnutrishno peremishchenykh osib yak chynnyk lokalnoi intehratsii v Ukraini [Social capital of internally displaced persons as a factor of local integration in Ukraine]. Ukrainskyi sotsium, 3, 29-41. [in Ukrainian].
Khaustova, A., & Trachuk, L. (2015). Post-traumatic stress disorder: a historical perspective. Archives of psychiatry, 21, 1 (80), 6‒11.
Hanushchak-Iefimenko, L.M., & Honcharenko, I.M. (2018). Reintehratsiia vymushenykh pereselentsiv ta demobilizovanykh viiskovosluzhbovtsiv iz zony OOS (ATO) [Reintegration of forcibly displaced persons and demobilized servicemen from the zone of OUF). Visnyk Kyivskoho natsionalnoho universytetu tekhnolohii ta dyzainu. Seriia” Ekonomichni nauky, 3 (123), 22‒36. [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).