СОЦІАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ ПРОБЛЕМНИХ ДІТЕЙ В ЛІТНІХ ТАБОРАХ США
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2023.52.68-71Ключові слова:
проблемні діти, соціальне виховання, літній табір, модель, США.Анотація
В статті розглядаються питання соціального виховання і відповідної соціально-педагогічної роботи з проблемними неповнолітніми в США. Відзначається, що в США є значний досвід організації роботи з проблемними дітьми в літніх таборах, які мають давні і усталені традиції такої роботи. Одні з них працюють з дітьми тільки літом, інші – впродовж року. Мета статті – проаналізувати особливості роботи з проблемними дітьми в літніх заміських таборах США. Використання загальнонаукових методів дослідження (вивчення наукової літератури, аналіз, синтез, порівняння, конкретизація, узагальнення, абстрагування) дало змогу виявити, що в літніх таборах проводиться відповідна робота з проблемними дітьми, спрямована не тільки на їх фізичне оздоровлення, але й моральне. Lитячий оздоровчий табір на сьогодні є установою, яка не тільки здійснює оздоровлення й відпочинок дітей, але й виконує освітню й виховну функцію/ В результаті відбуваються позитивні зміни в інтелектуальній, мотиваційній, емоційній, вольовій, сфері і саморегуляції особистості. Узагальнена модель роботи з проблемними дітьми і літніх таборах передбачає 3 етапи: діагностику особистісного розвитку дитини; розробку відповідних програм роботи з нею; безпосередню реалізацію програм.
Посилання
Список використаних джерел
Bos C., Vaughn Sh. Strategies for Teaching. Students with Learning and Behavior Problems. Boston: Ross Publishing Company, 2008. 190 p.
Bennett W.J. What Works: Schools Without Drugs. Wash. D.C.: US Department of Education, 2006. 114 p.
Cohen A. Delinquent Boys. N.Y. Prentice-Hall, 1995. 211 p.
Van der Kley M. Behavior Disorders. Causes, Development and Treatment in Children. Christchurch: Macprint Printing and Publishing, 2006. 227 p.
Aidman B.J. How Summer School Can Provide a Jump Start for Students. Educational Leadership. 1997. Vol.55. №4. Р.53‒59.
Carlson R.E. The Values of Camping. N.Y.: American Camping Association, 1995. 102 р.
Redl F. The Role of camping in Education in Outdoor Education. Mineapolis: Burgess Publishing Company, 2008. 172 р.
Dimock H.S. Administration of the Modern Camp. N.Y.: Association Press, 2008. 87 p.
References
Bos, C., & Vaughn, Sh. (2008). Strategies for Teaching. Students with Learning and Behavior Problems. Boston: Ross Publishing Company
Bennett, W.J. (2006) What Works: Schools Without Drugs. US Department of Education.
Cohen, A. (1995). Delinquent Boys (1995). Prentice-Hall.
Van der Kley, M.(2006) Behavior Disorders. Causes, Development and Treatment in Children. Macprint Printing and Publishing.
Aidman, B.J. (1997). How Summer School Can Provide a Jump Start for Students. Educational Leadership, 55 (4), 53‒59.
Carlson, R.E. (1995). The Values of Camping. American Camping Association.
Redl, F.(2008) The Role of camping in Education in Outdoor Education. Burgess Publishing Company.
Dimock, H.S. (2008). Administration of the Modern Camp. Association Press.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).