ЗАСВОЄННЯ ПЛАВАЛЬНИХ І ТЕХНІЧНИХ НАВИЧОК У РАМКАХ ПОЧАТКОВОЇ ПІДГОТОВКИ З ВОДНОГО ПОЛО
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2024.55.60-64Ключові слова:
водне поло, початкова підготовка, плавальна основа, стилі плавання, технічні навички, діти й підлітки, методичні рекомендації.Анотація
Мета статті ‒ розгляд змісту і послідовності засвоєння дітьми й підлітками плавальних і технічних навичок у рамках такої підготовки, надання відповідних методичних рекомендацій дитячим тренерам. Методи дослідження: аналіз наукових джерел, педагогічне спостереження, узагальнення досвіду тренерської роботи, синтез емпіричної інформації, класифікації і типологізації, порівняння. Охарактеризовані ватерпольні стилі плавання та деякі специфічні прийоми початкової плавальної підготовки, зокрема передній кроль на грудях і кроль на спині, треджен, плавання на місці і ходьба у воді з використанням різних технік, піднімання та утримування тулуба над водою, вистрибування з води, старт для ривка, зупинки і зміни напрямків руху під час плавання. Після засвоєння цих навичок початкова підготовка зосереджується на техніці роботи з м’ячем, і юні ватерполісти послідовно розучують прийоми підбирання м’яча з води в різні способи, ведення м’яча, його ловлі, перекладання з однієї руки в іншу, різних типів кидків для виконання передачі. Рекомендовано у навчально-тренувальному процесі використовувати кращий практичний досвід зарубіжних тренерів, впроваджувати у процес початкової підготовки з водного поло сплешбол як веселу і привабливу для дітей гру, яка забезпечує набуття всіх базових ватерпольних навичок у рекреаційному форматі.
Посилання
Список використаної літератури
Мордвінцев Г. О., Гавриленко В. М., Петрушко М. І. Використання елементів водного поло на заняттях з плавання в молодшому та середньому шкільному віці. Rehabilitation & Recreation. 2023. № 15. С. 167‒175.
Hraste M., Jelaska I., Clark C. T. Analysis of expert’s opinion of optimal beginning age for learning technical skills in water polo. Acta kinesiologica: 2023. Vol.17. Issue. 2. P.35‒41.
Palma D. D., Ascione A., Masala D. Pallanuoto: dalle Metodologie dell’Allenamento ai Benefici Psico-Fesici e Sociali. Formazione Insegnamento: European Journal of Research on Education and Teaching. 2018. Vol. 16. No. 1. P. 205‒212.
Snyder P. Water Polo for Players & Teachers of Aquatics. Los Angeles, California: L. A. Olympic Foundation, 2008. 148 p.
Water Polo: Splashball and Intro to Water Polo: Beginner Water Polo Manual. Aquatic Adventures: NextCen Ag Impact Network. P. 1-28. URL: http://cdn1
.sportngin.com/attachments/document/f41a-2346018/water_polo_manual.pdf.
References
Mordvintsev, G. O., & Havrylenko, V. M., & Petrushko, M. I. (2023). Vykorystannia elementiv vodnoho polo na zaniattiakh z plavannia v molodshomu ta serednomu shkilnomu vitsi (metodolohichni i zmistovi aspekty). [Using Water Polo Elements in Swimming Training in Primary and Secondary School Age (Methodological and Content Aspects)]. Rehabilitation & Recreation, 15, 167-175 [in Ukrainian].
Hraste, M., & Jelaska, I., & Clark, C. T. (2023). Analysis of expert’s opinion of optimal beginning age for learning technical skills in water polo. Acta kinesiologica, 17, 2, 35-41.
Palma, D. D., & Ascione, A., & Masala, D. (2018). Pallanuoto: dalle Metodologie dell’Allenamento ai Benefici Psico-Fesici e Sociali. [Water Polo: from Training Methodologies to Psycho-Physical and Social Benefits]. Formazione Insegnamento, 16 (1), 205‒212 [in Italian].
Snyder, P. (2008). Water Polo for Players & Teachers of Aquatics. L.A. Olympic Foundation.
Water Polo: Splashball and Intro to Water Polo: Beginner Water Polo Manual. Aquatic Adventures: NextCen Ag Impact Network. URL: http://cdn1.sportgin.com/attachments/document/f41a-2346018/water_polo_manual.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).