СТРУКТУРНІ КОМПОНЕНТИ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА СПОРТУ ДО РОБОТИ У СФЕРІ ФІЗИЧНОЇ РЕКРЕАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2018.42.359-363Ключові слова:
готовність, фахівці з фізичного виховання і спорту, рекреаційно-оздоровча діяльність.Анотація
Стаття торкається питання модернізації процесу професійної підготовки фахівців з фізичного виховання та спорту. Проблема готовності майбутніх фахівців з фізичного виховання та спорту до рекреаційно-оздоровчої діяльності є актуальною для сучасного суспільства, оскільки наявність або відсутність цієї готовності визначає, чи буде випускник працювати після закінчення вищого навчального закладу у сфері фізичної рекреації. Мета роботи – визначити та охарактеризувати структурні компоненти готовності майбутніх фахівців з фізичного виховання та спорту до рекреаційно-оздоровчої діяльності. Метод аналізу та узагальнення даних наукової літератури та практичного досвіду підготовки фахівців з фізичного виховання і спорту дозволив визначити структурні компоненти готовності майбутніх фахівців з фізичного виховання та спорту до проведення рекреаційно-оздоровчої діяльності, а саме мотиваційно-ціннісний, пізнавальний, процесуальний та емоційно-вольовий Розкрито підструктуру кожного компоненту готовності. Зазначено їхній взаємозв’язок і взаємозалежність. Вказано, що вивчення структури готовності дозволяє впливати на рівень сформованості кожного з її компонентів і сприятиме підготовці високопрофесійних фахівців з фізичного виховання та спорту до роботи в сфері фізичної рекреації, попит на яких постійно зростає.
Посилання
References
Andrieieva, O.V. (2014). Fizychna rekreatsiia [Physical Recreation]. Kyiv: TOV «NVP Polihrafservis» [in Ukrainian].
Bokhan, T.H., Shabalovskaia, M.V., Moreva, S.A. (2014) Motivatsyonnaia hotovnost k professionalno-lichnostnomu stanovleniiu studentov-medikov [Motivational readiness for the professional-personal formation of medical students]. Sibyrskii psyholochycheskii zhurnal [Student Psychological Journal], 51, 88-99 [in Russian].
Dutchak, M.V. (2016, May) Hotovnist maybutnikh fakhivtsiv z fizychnogo vykhovannia ta sportu do roboty v sferi fizychnoi rekreatsii medikov [Readiness of future specialists in physical education and sports for the work in the field of physical recreation]. Problemy aktyvizatsii rekreatsiino-ozdorovchoi diialnosti naselennia [Problems of activation of recreational and recreational activities of the population]. Proceedings of the Xth All-Ukrainian scientific-practical conference with international participation. Lviv: LDUFK [in Ukrainian].
Orlov, S.V. (2006). Chelovek i ego potrebnosti [Man and Needs]. Sain Petersburg: Piter [in Russian].
Sotnikova, A.V. (2010). Professyonalnaia motivatsiia kak predmet sotsiologicheskogo analiza medikov [Professional motivation as a subject of sociological analysis]. Istoricheskaia i sotsialno-obrazovatelnaia mysl [Historical and Socio-Educational Thought], 3(5), 118-122 [in Russian].
Zhdanova, O., Chekhovska, L., & Shevtsiv, U. (2016) Pidhotovka fakhivtsiv z fitnesu za kordonom [Training of specialists in fitness Abroad]. Fizychna reabilitatsiia ta rekreatsiino-ozdorovchi tekhnolohii [Physical Rehabilitation and Recreational-Wellness Technologies], 3, 85-90 [in Ukrainian].
Zhelanova, V.V. (2013). Kontekstne navchannia maybutnoho vchytelia pochatkovykh klasiv: teoriia i tekhnolohiia [Contextual education of future teacher of elementary school: theory and technology]. Luhansk: Vyd-vo «LNU imeni Tarasa Shevchenka» [in Ukrainian].
Zeer, E.F. (2003). Psykholohyia professyonalnogo obrazovaniia medikov [Psychology of professional education]. Moscow: Yzd-vo Moskovskoho psykholoho-sotsialnoho instituta; Voronezh: Yzd-vo NPO «MODEK [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).