ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ ВІММЕЛЬБУХІВ НА УРОКАХ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ В КОНТЕКСТІ ФОРМУВАННЯ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2018.42.130-1330Ключові слова:
віммельбух, культура мовлення, мовний бар’єр, міжкультурна комунікація, Нова українська школа, реформа початкової освіти.Анотація
Статтю присвячено проблемі вдосконалення системи навчання іноземної мови в початковій школі в контексті формування Нової української школи. Метою розвідки визначено теоретико-практичне дослідження питання імплементації віммельбухів на початковому ступені вивчення англійської мови в Новій українській школі. Окреслено виконання таких завдань: визначити головні переваги використання віммельбухів під час вивчення англійської мови в початковій школі; запропонувати орієнтовні мовні завдання для роботи з віммельбухами на початковому ступені вивчення англійської мови. У статті використано такі методи дослідження, як аналіз, синтез, систематизація, узагальнення, які допомогли проникнути в сутність окресленої проблеми. З’ясовано, що Нова українська школа покликана виховати всебічно розвинену, соціально активну особистість, яка вміє ухвалювати відповідальні рішення, дотримується прав людини та вільно долає мовні бар’єри в міжкультурній комунікації. Для цього сучасні уроки англійської мови треба будувати так, щоб вони створювали умови для спілкування (складання учнями монологів, діалогів, полілогів на різні теми з різною метою). Цій меті і підпорядкований ілюстративний матеріал віммельбухів. У статті запропоновано мовні вправи, які допомагають учням навчитися висловлювати свої думки правильно, послідовно, точно і виразно; спонукають їх до безпосередніх висловлювань, заохочують до складання розповіді, придумування своїх початків і фіналів оповідань. Крім того, під час організації такого спілкування і навчання значну увагу приділено розвиткові навичок культури мовлення, що сприяє підвищенню мовленнєвої культури учнів і формуванню в них навичок комунікативної діяльності в будь-якій сфері життя.
Посилання
References
Nova ukrainska shkola [New Ukrainian School]. Retrieved from https://mon.gov.ua/ua/tag/nova-ukrainska-shkola [in Ukrainian].
Lobachova, I. (2017). Pedagogical Conditions of Using a Wimmelbuch at English Lessons at Primary School. Profesionalizm pedahoha: teoretychni y metodychni aspekty [Professionalism of the teacher: theoretical and methodical aspects], 5 (2), 246–255. Retrieved from http://pptma.dn.ua/index.php/uk/ [in English].
Wimmelbilderbuch. Retrieved from https://de.wikipedia.org/wiki/Wimmelbilderbuch [in German].
Wimmelbuch Club. Retrieved from http://wimmelbuch.club/ [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).