ДО ПИТАННЯ ПРО СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ НЕФОРМАЛЬНОЇ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2019.44.28-32Ключові слова:
неформальна зайнятість, соціальне середовище, самозайнятість, тіньова економіка.Анотація
Анотація. Поширення неформальної зайнятості в сучасному українському суспільстві є природною відповіддю на значне відставання розвитку легальних інститутів державної влади від реальних суспільних відносин, потреб та інтересів громадян. Метою статті виступає аналіз соціальних аспектів неформальної зайнятості населення. Методами дослідження виступили системний аналіз, аналіз документів, моделювання, порівняння. Розглянуто ряд підходів до функціонування неформальної занятості, а саме, що її функціонування і поширення пов’язано з відсталістю країни, з характеристикою економічної периферії або із притулком для тих, хто не може легально працевлаштуватись. Основними висновками стає нагальність врахування соціального укорінення неформальних господарських практик, яке має також відображатись у визначенні неформальної зайнятості. Соціальне укорінення неформальної трудової діяльності в соціальних мережах і ринкових інститутах сприяло закріпленню і зростанню їх ролі в сучасних трансформаційних умовах України.
Посилання
References
Barsukova, C. (2004). Neformalnaya ekonomika: ekonomiko-sotsiologicheskiy analiz. [Informal economy: economic-sociological analysis]. Moscow: GU-VShE. [in Russian].
Bromley, R. (1978). Introduction – the Urban Informal Sector: Why Is It Worth Discussing? World Development, 6 (9/10), 114.
Castells, M. (1989). Portes A. World Underneath: The Origins Dynamics, and Effects of the Informal Economy. The Informal Economy: Studies and Advanced and Less Developed Countries. Baltimore, MD: The Johns Hopkins University Press. [in Russian].
Hussmanns, R. (2004). Measuring the Informal Economy: From Employment in the Informal Sector to Informal Employment. Bureau of Statistics Working Paper, no. 53. Geneva: International Labour Office.
Kapelyushnikov, R. I. (2014). V teni regulirovaniya. Neformalnost na rossiyskom ryinke truda [In the shade of regulation. Informality in the Russian labor market]. Moscow: Vyisshaya shkola ekonomiki. [in Russian].
Nureev, R.M. (2015). Klassifikatsiya neformalnoy zanyatosti i metodyi ee otsenki. [Classification of informal employment and methods for evaluation]. Sovremennaya ekonomicheskaya teoriya [Contemporary Economic Theory]. Terra Economicus, 13 (1), 14−29. [in Russian].
Radaev, V.V. (1997). Ekonomicheskaya sotsiologiya [Economic Sociology]. Moscow: Aspekt-Press. [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).