ЕКОНОМІЧНА ОСВІТА У КОНТЕКСТІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2019.44.38-42Ключові слова:
концепція сталого розвитку, освіта для сталого розвитку, майбутні економісти, освітньо-професійні програми підготовки фахівців економічних спеціальностей, дисципліна «Економіка природокористування».Анотація
Анотація. В статті обґрунтовано, що важливою умовою переходу до збалансованого економічного розвитку є підготовка фахівців економічного профілю, які мають необхідні компетентності щодо практичної реалізації концепції сталого розвитку суспільства. Метою статті визначено: з’ясування наявності екологічно-спрямованих дисциплін та дисциплін, що стосуються сталого розвитку, в освітніх програмах ВНЗ України, де готують студентів економічних спеціальностей, а також надання рекомендацій щодо удосконалення процесу підготовки економістів у контексті сталого розвитку. Встановлено, що у більшості досліджених ВНЗ майбутні економісти або взагалі не вивчають дисципліни екологічної спрямованості, або для окремих спеціалізацій викладається лише одна дисципліна – «Екологія». Методи дослідження: міждисциплінарний і системний підхід, аналізу і синтезу, порівняння та узагальнення. Запропоновано: запровадити вивчення студентами усіх спеціальностей дисциплін екологічної спрямованості, у т.ч., дисциплін, що розкривають сутність та стратегії досягнення сталого розвитку суспільства; включити в освітньо-професійні програми усіх економічних спеціальностей дисципліну «Економіка природокористування»; працювати над відкриттям економічних, екологічно орієнтованих спеціалізацій, зокрема, «Зелена економіка», «Екологічний маркетинг», «Екологічний менеджмент».
Посилання
References
Bilyk L.I. (2005). Ekolohichna vidpovidalnist yak dukhovna yakist osobystosti. [Environmental responsibility as the spiritual quality of the individual]. Retrieved from http://novyn.kpi.ua/2005-1/01_Biluk.pdf (last accessed: 14.04.2019) [in Ukrainian].
Proekt Zakonu Ukrainy (2018). Pro Stratehiiu staloho rozvytku Ukrainy do 2030 roku [On the Strategy of Sustainable Development of Ukraine until 2030]. Retrieved from http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64508 (last accessed: 14.04.2019) [in Ukrainian].
Sadovenko A., Maslovska L., Sereda V., Tymochko T. (2011) Stalyi rozvytok suspilstva [Sustainable development of society]. Kyiv [in Ukrainian].
Terentieva N.O. (2014, May). Formuvannia novoho myslennia yak noosfernoho utvorennia [Formation of new thinking as a noosphere formation]. In Akmeolohiia – nauka XXI stolittia [Akmeology - the science of the XXI century]: Proceedings of the ІV International Scientific and Practical Conference (pp. 418-423). Kyiv: Kiev Boris Grinchenko University [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).