ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА ФАХІВЦІВ ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОЇ СПРАВИ: ДОСВІД ШВЕЙЦАРІЇ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2019.44.137-140Ключові слова:
професійна підготовка, освітня програма, фахівці сфери гостинності, досвід Швейцарії, практика, стажування.Анотація
Анотація. У статті досліджується досвід професійної підготовки фахівців сфери гостинності у вищій школі Швейцарії. Виявлено суперечності між необхідністю вдосконалення системи професійної підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації фахівців сфери гостинності в Україні і недостатньою розробленістю наукових підходів та методичного забезпечення цього процесу. Метою статті є вивчення досвіду професійної підготовки фахівців сфери гостинності у вищій школі Швейцарії з метою адаптації кращих здобутків у вітчизняній освітній практиці. Методи дослідження: аналіз і синтез психолого-педагогічної літератури, освітніх програм – застосовувалися для з’ясування особливостей професійної підготовки фахівців сфери гостинності за рубежем; узагальнення – для формулювання авторських висновків. Встановлено, що освітні програми професійної підготовки майбутніх фахівців сфери гостинності постійно змінюються і адаптуються до сучасних умов, що забезпечує їхню актуальність. Вартими для впровадження у вітчизняній освітній практиці визначено такі аспекти, як: наявність широкого спектру освітніх програм, інтеграція теоретичного і практичного навчання, обов’язкове тривале щорічне стажування на базі провідних готелів (в тому числі, зарубіжних), навчання англійською мовою, розвиток особистісних якостей майбутніх фахівців, необхідних для успішної реалізації професійних функцій та ін.
Посилання
References
Korniyaka, A., Holikova, T. (2013). Shlyakhy vdoskonalennia systemy navchannia u sferi hostynnosti [Ways of improving of the education system in the sphere of hospitality]. Scientific Bulletin of Poltava University of Economics and Trade, 4 (60), 34–38. [in Ukrainian].
Kucherenko, I. (2016). Sovremennyie vozmojnosti i trebovaniya k podgotovke spetsialistov v sfere gostinichnogo i restorannogo menedjmenta za rubejom. [Modern opportunities and requirements for preparation of specialists in the sphere of hotel and restaurant management abroad]. Scientific Bulletin SIM. History and Pedagogy, 3, 66–69. [in Russian].
Pizam, А. (2010). International Encyclopedia of Hospitality Management, 2nd Ed. Oxford: Elsevier LTD.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).