ДОСЛІДЖЕННЯ СТАНУ КОМУНІКАЦІЙНИХ ЗВ’ЯЗКІВ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ В ПРОЦЕСІ СУПРОВОДУ ПІД ЧАС ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2023.52.190-194Ключові слова:
інклюзивна освіта, комунікаційні зв’язки, діти молодшого шкільного віку, супровід.Анотація
Дослідження стану комунікаційних зв’язків дітей молодшого шкільного віку в процесі супроводу під час інклюзивного навчання є дуже актуальною темою в сучасній освіті. Інклюзивне навчання стає все більш поширеним у світі, оскільки воно дозволяє забезпечити рівні можливості для навчання та розвитку всім дітям, незалежно від їхніх особливостей та потреб. Однак, успішне здійснення інклюзивного навчання вимагає налагодження ефективної комунікації між учнями, вчителями та батьками, адже це дозволяє забезпечити взаєморозуміння, підтримку та розвиток усіх дітей. Метою дослідження є вивчення стану комунікаційних зв’язків дітей молодшого шкільного віку в процесі супроводу під час інклюзивного навчання, з’ясування особливостей комунікації між учнями та вчителями, виявлення проблем взаємодії та розробка рекомендацій для покращення комунікаційних зв’язків в інклюзивному навчанні. При написанні статті було використано наступні методи дослідження: теоретичний аналіз літератури, що присвячена питанню комунікації дітей молодшого шкільного віку в умовах інклюзивної освіти, проєктивна методика «Школа звірів», авторська Анкета-опитувальник для батьків «Визначення рівня адаптованості дитини до школи», робота фокус-груп за участю представників команди супроводу, а також кількісна та якісна обробка даних. Результати дослідження можуть бути корисні для розробки ефективних стратегій супроводу та підтримки дітей з різними освітніми потребами у процесі навчання, що є надзвичайно важливим для успішного здійснення інклюзивної освіти. Дослідження може сприяти вдосконаленню підходів до навчання та виховання дітей в інклюзивному середовищі, а також забезпеченню їхньої успішної адаптації в суспільстві.
Посилання
Список використаної літератури
Al Jaffal M. Barriers general education teachers face regarding the inclusion of students with autism. Front Psychol. 2022. Vol.13. 873248. doi: 10.3389/fpsyg.2022.873248
Дорожко І.І., Малихіна О.Є., Туріщева Л.В. Розвиток комунікативних умінь дітей з ОПП в умовах інклюзивного навчання. Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Психологія. 2021. Вип. 4. С.134‒138.
Проективна методика «Школа звірів». На урок: освітній проект. URL: https://naurok.com.ua/proektivna-metodika-shkola-zviriv-vyunova-n-i-gaydar-k-m-124630.html (дата звернення: 10.03.2023)
Pegalajar-Palomino M.C. Implications of Mobile Learning for Sustainable Inclusive Education: A Systematic Review. The Electronic Journal of e-Learning. 2022. No.20 (5). P.538‒553.
References
Al Jaffal, M. (2022). Barriers general education teachers face regarding the inclusion of students with autism. Front Psychol, 13, 873248, doi: 10.3389/fpsyg.2022.873248
Dorozhko I.I., Malykhina O.Ye., & Turishcheva L.V. (2021) Rozvytok komunikatyvnykh umin ditei z OPP v umovakh inkliuzyvnoho navchannia [Development of communication skills of children with ASD in conditions of inclusive education]. Scientific Bulletin of Uzhhorod University. Series: Psychology, 4, 134‒138. [in Ukrainian]
Proektyvna metodyka «Shkola zviriv» [Projective method «School of animals»]. Na urok: osvitnii proekt. https://naurok.com.ua/proektivna-metodika-shkola-zviriv-vyunova-n-i-gaydar-k-m-124630.html [in Ukrainian].
Pegalajar-Palomino, M.C. (2022). Implications of Mobile Learning for Sustainable Inclusive Education: A Systematic Review. The Electronic Journal of e-Learning, 20 (5), 538‒553.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).