ОРГАНІЗАЦІЯ СПРИЯТЛИВОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ДЛЯ ДІТЕЙ ГРУПИ РИЗИКУ В США
DOI:
https://doi.org/10.24144/2524-0609.2023.53.56-60Ключові слова:
освітнє середовище, діти групи ризику, інклюзія, заміські табори, США.Анотація
В статті розглядається проблема відхилень у поведінці неповнолітніх групи ризику. Мета статті – виявити вплив сприятливого освітнього середовища на поведінку девіантних неповнолітніх Використані методи дослідження (вивчення наукової літератури, аналіз, систематизація, конкретизація, узагальнення) дали можливість виявити і проаналізувати можливості впливу сприятливого освітнього середовища на поведінку неповнолітніх групи ризику, які пропонуються науковцями США. Відзначається, що серед інших шляхів подолання відхилень у поведінці неповнолітніх групи ризику вченими розглядаються можливості створення такого освітнього середовища, в якому в повній мірі реалізується виховний вплив колективу на особистість. Вивчення досліджень педагогів США свідчить, що в педагогіці країни вже нагромаджено певний досвід виховання неповнолітніх в дусі колективізму. Зокрема, ідея заміських таборів і скаутського руху, що є однією із традиційних форм організації виховного простору в Америці, знаходить нове звучання в контексті її значимості для процесу подолання девіантної поведінки підлітків у колективі. Сприятливе освітнє середовище створюється для неповнолітніх з девіантною поведінкою, яким важко навчатися в традиційних освітніх закладах і вони часто припиняють навчання, також шляхом соціальної інклюзії. Інклюзія дітей з девіантною поведінко реалізується за допомогою альтернативної освіти, яка в США представлена альтернативними школами (державними або приватними); альтернативними навчальними програмами, які можуть діяти в звичайних традиційних школах; оригінальними стратегіями викладання, спрямованими на засвоєння знань всіма учнями. Що стосується альтернативних шкіл для неповнолітніх групи ризику, то серед них варто назвати: чартерні школи, магнітні школи, контрактні школи, виправні школи, полікультурні школи, змішані школи, ваучерні програми, домашнє навчання.
Посилання
Список використаної літератури
Bronfenbrenner U. Alienation and the four worlds of childhood. Phi Delta Kappan. 1996. Vol.67. № 6. Р.47‒53.
Kohn A. The schools our children deserve. Boston: New York: Howton Mifflin Company, 2009. !87 р.
Sherif M. Experiments in group conflict. Scientific American. 1996. No 2. Р.37‒45.
Mccluskey K.W. Nurturing talented but troubled children and youth. Reclaiming Children and Youth. 2008. No 6(4). P.27‒32.
Redl F. The role of camping in education. Book of readings. Minneapolis: Burgess Publishing Company, 2008. 172 р.
Raywid M.A. Alternative schools: The state of the art. Educational Leadership. 2004. No 52(1). P.26‒31.
References
Bronfenbrenner, U. (1996). Alienation and the four worlds of childhood. Phi Delta Kappan, 65 (6), 47‒53.
Kohn, A. (2009). The schools our children deserve. Howton Mifflin Company.
Sherif, M. (1996). Experiments in group conflict. Scientific American, 2, 37-45.
4.Mccluskey, K.W. (2008). Nurturing talented but troubled children and youth. Reclaiming Children and Youth,6 (4), 27‒32.
Redl F. (2008). The role of camping in education. Book of readings. Burgess Publishing Company.
Raywid, M.A. (2004). Alternative schools: The state of the art. Educational Leadership, 52 (1), 26‒31.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).